Léčení včelstev

 

 

Zde bych rád vyzval všechny včelaře,
aby k léčení proti varroáze přistupovali s maximální zodpovědností, abychom se brzy (a někteří zase) nedivili. Hlavně musí každý začít u sebe a ne čekat, že se mu bude o včelstva někdo starat. Roztoč (pro některé včelaře ještě stále a chybně brouk) nikdy nespí!

Tlak na včelaře týkající se správné péče o včelstva se v posledních letech neustále zvyšuje. Nejsem si jist, zda toto dokáže každý včelař unést. Kdo by to nezvládal, ať si honem rychle uvědomí, že přidělavá hodně a hodně práce ostatním a ať zváží, jestli jeho činnost (tedy spíše nečinnost) má ještě nějaký smysl...

 

   Na obrázcích níže jsou roztoči, které jsme pozorovali na našem včelařském kurzu s názvem Léčení včelstev 17. 10. 2016:

 


 

Produkty

Med z kamenického polesí

Med z kamenického polesí

Med lesní medovicový, získaný z našeho stanoviště nedaleko obce Hromnice z lesů v blízkosti dvora Býkov. Lokalita sběru včelami je Velká Lužina, Dolní a Horní Želím a hájovna Kamenice. Vyprodáno.

Med z doubravského polesí

Med z doubravského polesí

Med lesní medovicový, získaný ze stanovišť našich včelstev v lese mezi obcemi Kaznějov a Obora. Lokality jeho sběru včelami jsou Zadní Puchýř, Sukovatý kříž, hájovna Pavlínov a Doubravské polesí. K dodání ihned. Pouze osobní odběr po domluvě. Cena 160,- Kč/950g. 

Med květový lipový

Med květový lipový

Med s výraznou lipově citronovou chutí ze stanovišť našich včelstev v Plasích a Kaznějově. Dostupnost na dotaz. Doporučujeme. Pouze osobní odběr po domluvě. Cena 140,- Kč/950g.

Med květový pastový

Med květový pastový

První jarní med z nektaru ovocných stromů, lučních bylin a řepky. Extra pastová konzistence velmi blízká tekutému medu. Vynikající chuť. Lokalita sběru včelami v katastru obcí Hromnice, Třemošná, Horní Bříza a Česká Bříza. K dodání ihned. Pouze osobní odběr po domluvě. Cena 140,- Kč/950g.

Včelařský kurz Plasy

Pojďte s námi včelařit!

Pojďte s námi včelařit!
Najdete nás na stránkách...